Niedziela pochmurna w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, częściowo Skandynawia i Europa Środkowa oraz basen Morza Śródziemnego znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże.

Pogodę w Polsce kształtuje płytka zatoka niżu znad południowej Skandynawii. Na wschodzie i południu kraju zaznacza się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1016 hPa i będzie rosnąć.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Wysoko w Karpatach okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st. na wschodzie do 8 st. na zachodzie i 9 st. lokalnie na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h, a na północy Polski do 70 km/h, a w partiach szczytowych Sudetów do 80 km/h, a w Karpatach do 90 km/h.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl