fot. kosmicznapolska.pl

Nie żyje prof. Jacek Walczewski, członek Zespołu Wspierania Radia Maryja

W wieku 81 lat, zmarł prof. dr hab. inż. Jacek Walczewski – członek Zespołu Wspierania Radia Maryja. Msza św. pogrzebowa w intencji zmarłego będzie sprawowana w najbliższą środę o godz. 12.20 w Kaplicy na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Prof. dr hab. inż. Jacek Walczewski był konstruktorem rakiet balistycznych, pionierem teledetekcyjnych badań atmosfery, członkiem Komitetu Badań Fizycznych i Komitetu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Był członkiem Synodu Duszpasterskiego Archidiecezji Krakowskiej, oraz członkiem Prymasowskiej Rady Duszpasterskiej.

Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki,  przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja, powiedział że był to wielki człowiek intelektu o sercu otwartym dla spraw Kościoła i ojczyzny.

– Od samego początku, czyli od 1997 roku, aż do 2008 roku firmował i podpisywał wszystkie oświadczenia i komunikaty opracowywane przez Zespół Wspierania Radia Maryja w służbie Panu Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu. Należał do krakowskiego środowiska skupionego wokół księdza Karola Wojtyły. Zawodowo pracował w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w oddziale krakowskim. Zorganizował w Krakowie pracownię rakietowych sondowań atmosfery. Został kierownikiem tej pracowni. Zaangażowany był w działalność w Kościele krakowskim – powiedział prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki.

RIRM

drukuj