fot. x.com

Nie milkną echa po kontrowersyjnym spocie Platformy Obywatelskiej

Rosja już tu jest. Jej największym sukcesem w Polsce jest Prawo i Sprawiedliwość – przekonuje w najnowszym spocie Platforma Obywatelska. Taka narracja pojawia się po zamachu na premiera Słowacji.

Podczas gdy wszechobecna jest rosyjska propaganda, a Kreml robi wszystko, by wprowadzić w Europie jak największe zamieszanie, Platforma Obywatelska wypuszcza kontrowersyjny spot.

Partia Donalda Tuska chce dziś przekonać Polaków, że Zjednoczona Prawica źle zarządzała państwem, sugerując przy tym, że może być to efektem rosyjskich i białoruskich wpływów. Rosyjskie wpływy w Polsce były – potwierdził to raport komisji, na której czele stał prof. Sławomir Cenckiewicz.

Komisja analizowała lata 2007-2022. Wówczas liberalno-lewicowi politycy i sprzyjające im media nazwały komisję „lex Tusk”, próbując marginalizować ustalenia naukowców. Aktualnie swoją komisję chce powołać Donald Tusk, a opublikowany spot ma pomóc w przekonaniu społeczeństwa do prezentowanych przez polityków Platformy Obywatelskiej tez o rzekomych rosyjskich wpływach za rządów Zjednoczonej Prawicy. Prof. Przemysław Czarnek, poseł Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że ten spot to początek końca formacji politycznej Donalda Tuska.

– W tak trudnych warunkach i po zamachu na premiera Fico w Słowacji puszczenie takiego hejtu i to jeszcze tak obraźliwego jest symbolem końca możliwości działania PO, przekreśla wszystko, co mogliby zrobić, jeśli chcieliby się starać – ocenił prof. Przemysław Czarek.

O tym, jak niebezpieczny jest spot Platformy Obywatelskiej, pisał również przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Mariusz Błaszczak.

„Dzień po akcie terroru na Słowacji, Platforma Obywatelska robi wszystko, by do powtórki doszło w Polsce. To nic innego jak produkcja nowego Cyby i pożywka dla dziczy związanej z PO, która co miesiąc zakłóca uroczystości pod pomnikiem ofiar tragedii smoleńskiej. Jeśli w Polsce dojdzie do podobnej tragedii, będziecie mieli krew na rękach…” – napisał w mediach społecznościowych Mariusz Błaszczak.

Wspomniany przez Mariusza Błaszczaka Ryszard Cyba, były członek Platformy Obywatelskiej, w październiku 2010 roku zaatakował pracowników biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi.  Oddał osiem strzałów z broni palnej, cztery z nich trafiły Marka Rosiaka, który zmarł na miejscu. Gdy nie udało mu się przeładować broni, zaatakował nożem kolejnego pracownika biura Prawa i Sprawiedliwości.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl