Nepal: 19 zabitych, 16 rannych w wypadku autokaru

Dziewiętnaście osób zginęło, a szesnaście zostało rannych w wyniku wypadku autokaru w środkowym Nepalu. Autobus zjechał z krętej górskiej drogi i runął w przepaść do rzeki Trishuli – poinformowała nepalska policja.

Do wypadku doszło około 80 km na wschód od stolicy kraju Katmandu.

Bilans ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, gdyż dwie ranne osoby trafiły do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życiu. Czternastu pozostałych poszkodowanych jest w stabilnym stanie.

W akcji ratunkowej brali udział nurkowie. Wykorzystano w niej także dźwig, żeby z wnętrza praktycznie całkowicie zanurzonego pod wodą wraku wydobyć rannych.

Policja na razie bada dokładne przyczyny wypadku. Lokalne media cytują ocalałych pasażerów, według których doszło do niego, ponieważ kierowca był pijany i jechał zbyt szybko.

W położonym w znacznej części w wysokich górach Nepalu, co roku ginie na drogach setki osób w wyniku nieszczęśliwych wypadków, do których przyczyniają się trudne warunki jazdy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl