fot. Paweł Palembas

Napływać będzie chłodniejsza masa powietrza

Jak informuje IMGW, Europa północna, wschodnia i południowo-wschodnia będą w zasięgu niżów i związanych z nimi frontów. Nad pozostałą częścią kontynentu dominował będzie wyż z centrum nad Niemcami.

Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, jedynie na wschodzie kraju zaznaczy się wpływ falującego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie jutro w południe w Warszawie wyniesie 1010 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek na zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, okresami opady śniegu lub śniegu z deszczem, na wybrzeżu deszczu. Na Podlasiu możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st. na Suwalszczyźnie oraz miejscami na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i Przedgórzu Sudeckim do 4 st., 6 st. na wybrzeżu, jedynie na Podhalu i w rejonach podgórskich od -5 st. do -2 st. Wiatr na wybrzeżu dość silny, w porywach do 65 km/h, na pozostałym obszarze umiarkowany i porywisty, północno-zachodni.

W nocy z wtorku na środę na południowym zachodzie kraju rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady śniegu, na północy deszczu ze śniegiem, na wybrzeżu deszczu ze śniegiem i deszczu. Na Mazowszu, Warmii, Mazurach, Podlasiu możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -7 st., -5 st. na Suwalszczyźnie, Podlasiu i w rejonach podgórskich do -4 st., -1 st. na pozostałym obszarze, jedynie nad samym morzem od 0 st. do 4 st. Wiatr na wybrzeżu dość silny, w porywach do 75 km/h, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

W środę zachmurzenie duże, okresami przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od -2 st., 0 st. w rejonach podgórskich do 0 st., 3 st. na pozostałym obszarze, jedynie nad samym morzem od 4 st. do 7 st. Wiatr na wybrzeżu dość silny, w porywach do 70 km/h, na pozostałym obszarze umiarkowany i porywisty, zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr początkowo dość silny, potem umiarkowany, północno zachodni. Wiatr będzie porywisty. W nocy zachmurzenie duże, okresami opady śniegu. Możliwe przejściowo opady deszczu ze śniegiem lub deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Możliwe silne zamglenia. Temperatura minimalna -1 st. Mokre nawierzchnie będą ulegać oblodzeniu. Ze względu na wahania temperatury, jak i możliwość mieszanych opadów, do zamarzania mokrych nawierzchni może dochodzić przez cały okres nocy, a także rano. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, zachodni. W środę zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st., wystąpi po południu. Przed południem mogą utrzymywać się temperatury poniżej 0 st., w związku z czym oblodzenie może powstawać również w godzinach porannych. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj