Napływa chłodne arktyczne powietrze

Jak podaje IMGW, północna i północno-zachodnia Europa znajduje się pod wpływem wyżu z centrum nad północną Skandynawią. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem niżów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu płytkiego niżu z rejonu państw nadbałtyckich, w strefie frontu okluzji. Napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu, na północnym zachodzie okresami o natężeniu umiarkowanym. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 8 st.C do 11 st.C, w rejonach podgórskich od 6 st.C do 8 st.C, na wybrzeżu od 11 st.C do 13 st.C. W Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Na Pomorzu wiatr umiarkowany, północny i północno-wschodni. Na pozostałym obszarze wiatr słaby, zmienny.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 10 st.C. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl