fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Nadodrzański Oddział SG: 70 cudzoziemców będzie musiało wyjechać z Polski

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w ciągu minionych siedmiu dni 70 cudzoziemców, którzy złamali obowiązujące ich przepisy. Większość z nich zostanie zobowiązana do wyjazdu z Polski – poinformowała w środę rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

Z uwagi na przeterminowany pobyt na terytorium państw Strefy Schengen zatrzymano m.in. 25 obywateli Ukrainy, siedmiu Gruzji oraz po jednym obywatelu: Mołdawii, Brazylii, Chin, Wietnamu i Uzbekistanu.

„Z kolei na niezgodnym z prawem przekroczeniu granicy przyłapano 14 cudzoziemców, m.in. z tak odległych państw jak Indie, Afganistan czy Sierra Leone” – powiedziała rzeczniczka.

Ponadto, funkcjonariusze zatrzymali pięciu obywateli Ukrainy oraz Rosjanina, którzy pod pozorem uzyskania wiz pracowniczych w Polsce chcieli pracować, ale w państwach Zachodniej Europy.

„W związku z tym ich wizy zostały unieważnione, a cudzoziemcy zobowiązani do opuszczenia naszego kraju. Ponadto cudzoziemcy usłyszeli zarzuty wyłudzenia wiz i posługiwania się nimi. Natomiast za nielegalne wykonywanie pracy zatrzymano obywatela Gruzji i dwóch obywateli Ukrainy” – dodała Joanna Konieczniak.

W ciągu minionego tygodnia funkcjonariusze zatrzymali również 11 poszukiwanych przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości Polaków i dwóch obcokrajowców oraz zatrzymali czterech cudzoziemców posługujących się cudzymi lub fałszywymi dokumentami. Natomiast służby niemieckie przekazały czterech obcokrajowców cofniętych z ich kraju.

PAP

drukuj