Nadinsp. Paweł Dobrodziej został p.o. szefa stołecznej policji

Dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Lublinie nadinsp. Paweł Dobrodziej został pełniącym obowiązki komendanta stołecznego policji – poinformowała dziś PAP Komenda Stołeczna Policji.

Paweł Dobrodziej zastąpił na tym stanowisku insp. Rafała Kubickiego, który pod koniec października zdecydował o przejściu na emeryturę.

„Garnizon stołeczny jest wzorem ze względu na liczbę zadań i obciążenie, nieporównywalne do innych komend wojewódzkich. Jestem przekonany, że nadinsp. Paweł Dobrodziej zagwarantuje wysoką jakość służby i pracy” – powiedział komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk powierzając nadinsp. Dobrodziejowi pełnienie obowiązków na stanowisku komendanta stołecznego.

Paweł Dobrodziej urodził się 15 maja 1970 roku w Łodzi. Służbę w policji rozpoczął w 1990 roku w Komendzie Rejonowej Łódź-Polesie. Od 1998 r. pracował w wydziale XIV w Łodzi Biura do walki z przestępczością zorganizowaną KGP. Od 2000 r. w łódzkim CBŚ. W lutym 2016 r. powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

PAP/RIRM

drukuj