fot. https://twitter.com/PremierRP

Nadbużański Oddział SG: Noc minęła spokojnie i bez incydentów

Noc minęła spokojnie, nie było ani jednej próby związanej z nielegalnym przekroczeniem granicy polsko-białoruskiej – przekazał dziś rano rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, por. Dariusz Sienicki.

„Noc minęła spokojnie, nie mieliśmy zdarzeń związanych z próbami nielegalnego przekroczenia granicy. Żadnych incydentów też nie było” – przekazał rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, por. Dariusz Sienicki.

Polsko-białoruski odcinek granicy w województwie lubelskim przebiega wzdłuż rzeki Bug i liczy 171 km.

Od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie uważają, że to efekt celowych działań reżimu Aleksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów, w odpowiedzi na sankcje.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od 2 września w związku z presją migracyjną w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego przylegających do granicy z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. W ciągu pierwszego półrocza 2022 roku wzdłuż podlaskiego odcinka granicy z Białorusią ma powstać zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl