pixabay.com

Na ulice Seulu wyjechał pierwszy autonomiczny autobus

W stolicy Korei Południowej, Seulu, zaczął kursować pierwszy autobus sterowany autonomicznie przy pomocy kamer i radarów – poinformowała w sobotę agencja AFP. Według jego twórców takie pojazdy są przyszłością transportu.

Autonomiczny autobus nie przypomina zwyczajnego pojazdu komunikacji miejskiej. Ma zaokrąglone krawędzie i duże okna, dzięki czemu „wygląda bardziej jak zabawka niż przełomowy środek transportu” – ocenia AFP.

„To jest przyszłość” – powiedział tej agencji Dzeong Seong Giun, szef działu pojazdów autonomicznych w należącym do koncernu Hyundai startupie 42 Dot, który opracował nowy autobus.

Jego zdaniem pojazd wygląda trochę „jak Lego”, ponieważ został złożony z elementów, co ma na celu zmniejszenie kosztów produkcji.

Według firmy autobus jest w stanie poruszać się autonomicznie przy użyciu 12 kamer i sześciu czujników radarowych, które obserwują sygnalizację świetlną oraz ruch innych pojazdów i pieszych. Ze względów bezpieczeństwa jazdę nadzoruje jednak kierowca, który zgodnie z umową z władzami Seulu przejmuje kontrolę na ruchliwym odcinku trasy – podała agencja UPI.

Autonomiczne autobusy będą początkowo kursowały na mierzącej 3,4 km trasie w centrum Seulu, której pokonanie zajmuje około 20 minut. Pasażerowie mogą wsiadać i wysiadać na dwóch wyznaczonych przystankach.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl