fot. PAP/Artur Reszko

MSZ deklaruje gotowość do udzielenia pomocy humanitarnej Białorusi

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski sprawdza intencje Alaksandra Łukaszenki. Proponuje transport z pomocą humanitarną dla migrantów przebywających przy polsko-białoruskiej granicy.

Reżim Alaksandra Łukaszenki nie chce wycofać się z prowokacji, jakie mają miejsce przy wschodniej granicy. Wysyła tam migrantów z Bliskiego Wschodu, wykorzystując ich jako narzędzie politycznej walki z Polską, Litwą i innymi krajami Unii Europejskiej. W tych okolicznościach pojawia się medialna narracja, jakoby Polska łamała prawo. Nie brakuje głosów o tym, by wpuścić migrantów do kraju, co oznaczałoby ugięcie się pod presją Alaksandra Łukaszenki.

W tej emocjonalnej grze to na Polskę zrzuca się odpowiedzialność za trudną sytuację osób koczujących przy wschodniej granicy. Ministerstwo Spraw Zagranicznych podjęło decyzję, że pomoże migrantom. Zaoferowana została im pomoc humanitarna.

Obserwując z troską trudną sytuację dotyczącą grupy imigrantów przebywających na terytorium Białorusi, kierując się względami humanitarnymi, Ministerstwo Spraw Zagranicznych skierowało dzisiaj do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Białoruś notę dyplomatyczną, deklarując gotowość do udzielenia na miejscu pomocy rzeczowej – przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Polska zapewni migrantom między innymi namioty, łóżka, śpiwory, środki ochrony osobistej, ale także żywność i leki. Konwój z pomocą humanitarną miałby wjechać na teren Białorusi i najszybszą trasą dotrzeć do najbardziej potrzebujących. Propozycja strony polskiej ma być testem na działania podjęte przez reżim Alaksandra Łukaszenki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl