PAP/Rafał Guz

MS: Fundusz Sprawiedliwości wesprze kliniki ratujące ofiary przestępstw w Warszawie i Otwocku

Fundusz Sprawiedliwości wesprze kliniki ratujące ofiary przestępstw w Warszawie i Otwocku. Umowę w tej sprawie podpisano w Ministerstwie Sprawiedliwości. Dofinansowanie obu placówek wyniesie ok. 2 mln 200 tys. zł.

Dzięki wsparciu z Funduszu w szpitalu klinicznym w Otwocku powstanie nowoczesny ośrodek replantacji kończyn. Z kolei Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie zostanie wyposażony w nowoczesne trójwymiarowe urządzenie do stosowania implantów kręgosłupa.

W uroczystym podpisaniu umów uczestniczył m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz dyrektorzy placówek. Oba szpitale z całą pewnością będą działać z korzyścią dla polskich pacjentów – zaznaczył minister.

– Mamy zaszczyt powiedzieć, że te środki na pewno zostaną dobrze ulokowane. Te pieniądze – które są zasilane na skutek decyzji sądu, które zasądzają od osób, które dopuściły się przestępstw, pieniądze na rzecz Funduszu – będą przeznaczone na cel szlachetny, dobry i słuszny; cel, który dobrze będzie służył osobom pokrzywdzonym, ale przy okazji też i innym osobom, które dotknie potrzeba związana z potrzebą świadczenia medycznego, ratowania życia i zdrowia – wskazał Zbigniew Ziobro.

Fundusz Sprawiedliwości pomaga m.in. pokrzywdzonym w wyniku przestępstw, wypadków drogowych oraz zdarzeń losowych. Fundusz realizuje kilka dużych projektów. Jest to m.in. Program Pomocy Osobom Pokrzywdzonym, finansowanie kliniki „Budzik” dla dorosłych oraz kampania społeczna „Dobrze Cię widzieć”. Funduszem zarządza Ministerstwo Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj