Bardzo mroźno, ale słonecznie prawie w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa północna i wschodnia pozostanie w zasięgu wyżów, jednak za wyjątkiem rejonu Islandii układy te wyraźnie osłabną. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska znajdzie się na skraju rozległego niżu z ośrodkiem w pobliżu Półwyspu Bretońskiego. Nadal zalegać będzie mroźna, arktyczna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie na ogół małe lub umiarkowane, miejscami na północy, wschodzie i w centrum wzrost zachmurzenia do dużego i słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna przeważnie od -9 st. do -5 st., na zachodzie od -6 st. do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany wschodni.

W nocy z piątku na sobotę na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na wschodzie i północy zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalnie słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -18 st., 14 st. na południowym wschodzie i w dolinach karpackich do -9 st. na zachodzie i -7 st. lokalnie na wybrzeżu. Wiatr na zachodzie słaby wschodni i północno-wschodni, na zachodzie słaby i umiarkowany północno-zachodni i północny.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl