fot. Paweł Palembas

Możliwe opady deszczu ze śniegiem

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Jedynie północna Skandynawia znajdować się będzie pod wpływem wyżów. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Białorusią.

Na południowym wschodzie zaznaczać się będzie obecność pofalowanego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich również deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach opady śniegu.

Temperatura maksymalna od 3 do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, północno-zachodni i północy. Na Pomorzu oraz na Przedgórzu Sudeckim wiatr porywisty.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 989 hPa i będzie rosnąć.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem przechodzące miejscami w przelotne opady śniegu. Lokalnie mgły ograniczające widoczność do 200 m. Temperatura minimalna od -3 do 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, a na Pomorzu północny.

Jutro zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy i zachodzie przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a na krańcach północno-wschodnich oraz w Sudetach powyżej 500 m n.p.m. opady śniegu.

Temperatura maksymalna od 3 do 6 st., jedynie w obszarach podgórskich od 1 do 3 st. Wiatr przeważnie słaby zmienny, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj