fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

Moody’s utrzymał rating Polski na poziomie A2 z perspektywą stabilną

Agencja Moody’s utrzymała w piątek długoterminowe i krótkoterminowe ratingi Polski na poziomie A2 z perspektywą stabilną, zarówno w walucie krajowej jak i walutach zagranicznych. Decyzję uzasadniono odpornością gospodarki, jej wielkością i dobrą sytuacją.

Agencja określiła polską gospodarkę jako odporną na globalne spowolnienie, którą charakteryzuje silny i stabilny wzrost. Prognozuje wzrost PKB na poziomie 4,4 proc. w 2019 r. oraz 3,7 proc. w 2020 r.

Agencja też prognozuje deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych do PKB w kolejnych latach poniżej granicy 3 proc., na poziomie 1,8 proc. w 2019 r. oraz 2,6 proc. w 2020 r.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl