PAP/Leszek Szymański

Młodzi Polacy z zagranicy w Pałacu Prezydenckim

Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej.

Minister Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta podkreślił, że młodzi Polacy przyjechali do kraju swoich rodziców i dziadków z różnych krajów. Przypomniał, że w przeszłości w wielu z nich ich przodkom nie było łatwo podtrzymywać polską tożsamość. Życzył uczestnikom kongresu, aby w dorosłym życiu przekazywali następnym pokoleniom miłość do Polski.

Przewodniczący kościelnej Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą bp Wiesław Lechowicz, który przybył do Pałacu z grupą młodzieży, wyraził nadzieję, że młodzi Polacy swoim życiem przyczynią się do rozwoju wspólnot polonijnych i narodu.

II Kongres Młodzieży Polonijnej pod hasłem „Wiarą powołani” rozpoczął się w sobotę, a zakończył czwartek w Warszawie. Brały w nim udział delegacje polonijnych środowisk duszpasterskich, w sumie 250 osób z około 20 krajów, m.in. z USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Paragwaju, a także Białorusi, Ukrainy, Litwy, Rosji i Mołdawii.

 

PAP/RIRM

drukuj