PAP/EPA

Minister ds. europejskich M. Roth: Nie ma podstaw do zakończenia procedury z art. 7 wobec Polski

Nie ma podstawy do tego, żeby zakończyć procedurę z art. 7 wobec Polski i Węgier – oświadczył we wtorek po Radzie ds. Ogólnych minister ds. europejskich sprawujących w tym półroczu prezydencję Niemiec Michael Roth.

Na spotkaniu unijnych ministrów ds. europejskich o sytuacji w Polsce oraz na Węgrzech w kontekście praworządności opowiadali wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Viera Jourova oraz komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

„Odnotowaliśmy, że nie ma warunków do tego, żeby zakończyć procedurę z art 7., dlatego musi być ona kontynuowana” – powiedział na konferencji prasowej w Brukseli Michael Roth.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl