pixabay.com

Min. Finansów i KAS organizują webinarium dla przedsiębiorców na temat Brexitu

W przyszłym tygodniu Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa organizują webinarium dla przedsiębiorców na temat Brexitu – poinformowano w piątek w komunikacie KAS.

Webinarium „BREXIT – PROCEDURY CELNE, AKCYZA, VAT” odbędzie się 10 grudnia br. Uczestnicy spotkania dowiedzą się jakie zmiany nastąpią w obrocie towarowym z Wielką Brytanią od 1 stycznia 2021 r. Udział w webinarium jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji – informuje KAS.

„Zapraszam przedsiębiorców na webinarium z ekspertami Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej, którzy przekażą istotne dla biznesu informacje o procedurach celnych i podatkowych w obrocie towarowym, jakie będą obowiązywać po zakończeniu okresu przejściowego. Nasi pracownicy odpowiedzą też na pytania” – mówi, cytowana w komunikacie, szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska, która także weźmie udział w spotkaniu.

1 stycznia 2021 r. w Wielkiej Brytanii przestanie obowiązywać unijne prawo celne i podatkowe. Pojawią się kontrole towarów na granicy Unii Europejskiej z tym krajem, zostaną wprowadzone wymogi administracyjne w czasie odpraw celno-granicznych.

Aby połączyć się z webinarium należy skorzystać z linku: www.transmisjeonline.pl/brexit. Spotkanie ma zacząć się w przyszły czwartek o godzinie 10.00.

W programie zaplanowano następujące tematy: Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych (EORI);Zgłoszenia celne: tranzyt, wywóz, przywóz. Status celny towarów; Procedury specjalne i pozwolenia; Handel niepreferencyjny i preferencyjny. Dowody pochodzenia; Podatek akcyzowy; VAT.

PAP

drukuj