fot. pixabay.com

Mazowieckie: Wolontariusze Fundacji Orlen odwiedzili samotnych seniorów w Dniu Babci i w Dniu Dziadka

Wolontariusze Fundacji Orlen w Dniu Babci i w Dniu Dziadka odwiedzili 50. samotnych seniorów z Płocka i okolic. Obchodzący swe święto otrzymali prezenty i laurki przygotowane przez dzieci. Seniorów wskazały Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku i lokalne organizacje z terenów wiejskich.

Jak poinformował dziś PKN Orlen, akcja „Nakręceni na pomaganie: Dzień Babci i Dziadka” spotkała się z dużym zainteresowaniem, a w wolontariat zaangażowali się zarówno pracownicy płockiego koncernu oraz spółki zależnej Orlen Laboratorium, jak również przedstawiciele lokalnych społeczności, w tym przedszkola i Koło Gospodyń Wiejskich Dobrzykowianki.

„W Dniu Babci i Dniu Dziadka wolontariusze Fundacji Orlen odwiedzili pięćdziesięciu samotnych seniorów z Płocka i okolic. Bacie i Dziadkowie otrzymali prezenty oraz laurki przygotowane przez dzieci” – przekazał w komunikacie PKN Orlen.

Koncern zaznaczył, że seniorów, których odwiedzili wolontariusze, wskazały: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku, Płockie Centrum Inicjatyw Społecznych oraz lokalne organizacje z terenów wiejskich z okolic Płocka.

„Ten rok jest szczególnie trudny dla seniorów. To, czego tak bardzo im brakuje, to po prostu kontakt z drugim człowiekiem, zwykła rozmowa oraz uwaga i chwila na to, aby poczuć się ważnym i potrzebnym” – powiedziała prezes Fundacji Orlen, Marta Soluch, cytowana w informacji płockiego koncernu.

Zapewniła przy tym, że wolontariusze z Grupy Orlen „pamiętają o seniorach nie tylko w święta”.

„Chcieliśmy, aby każdy z odwiedzonych seniorów poczuł, że to rzeczywiście jego święto. Oprócz artykułów pierwszej potrzeby każdy otrzymał drobny podarunek, który miał po prostu sprawić radość, czyli na przykład piękny nowy szal, ciepłe kapcie, kubek termiczny czy coś słodkiego” – wyjaśniła Angelika Niedziółka, koordynator Programu Wolontariatu Pracowniczego Fundacji Orlen, zarazem inicjatorka akcji.

Według PKN Orlen, laurki z życzeniami na Dzień Babci i Dzień Dziadka, które otrzymali samotni seniorzy odwiedzani przez wolontariuszy, narysowały dzieci pracowników Orlen Laboratorium, podopieczni z placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego „Nasz Nowy Dom” w Ruszkowie koło Gostynina, a także dzieci z przedszkola w Nowych Proboszczewicach i Miejskiego Przedszkola w Płocku nr 34 im. Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół.

„To przykład, jak uczyć dzieci pomagać i budować ich wrażliwość od najmłodszych lat” – podkreślił koncern, informując o akcji „Nakręceni na pomaganie: Dzień Babci i Dziadka”.

PKN Orlen zwrócił uwagę, że 16-letnia już tradycja wolontariatu pracowniczego w Grupie Orlen „pokazuje, że z roku na rok rośnie zainteresowanie działalnością prospołeczną”. Koncern wspomniał przy tym, że tylko w 2020 r., mimo pandemii koronawirusa, Fundacji Orlen udało się przeprowadzić blisko 50 akcji wolontariackich, na które poświęcono blisko 6 tys. godzin, a w inicjatywach tych wzięło udział blisko 900 pracowników Grupy Orlen oraz ich bliskich.

PAP

drukuj