Marek Jurek laureatem nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego

Dziś w Krakowie, w Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej rozpocznie się konferencja prasowa Fundacji „Źródło”, na której wręczona zostanie nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – Ojca Rodziny. W tym roku otrzyma ją polityk Marek Jurek.

Kapituła ustanowiona przez Fundację „Źródło” już po raz osiemnasty przyzna nagrodę będącą wyróżnieniem dla osoby, która w szczególny sposób zasłużyła się na rzecz pomocy rodzinom oraz umacnianiu rodzin w Polsce. Tegorocznym laureatem nagrody jest były Marszałek Sejmu, prezes Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek.

Działalność Marka Jurka w zakresie obrony życia człowieka, ustanowienia Narodowego Dnia Życia (jeszcze wtedy, gdy był posłem), a także   i ta, która służy umacnianiu rodziny jest powszechnie znana (…). Warto podkreślić, że Marek Jurek jest przykładem katolika, który wstępując w działalność polityczną starał się w swym postępowaniu – w każdej chwili, przy każdym głosowaniu, przy każdej inicjatywie ustawodawczej – kierować zawsze tym, co określamy jako fundament życia katolika – podkreśla prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki z redakcji „Źródła”.

Nagrodą im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego wielokrotnie wyróżniano osobistości związane z Radiem Maryja, m.in. senatorów Jana Marię Jackowskiego i Stanisława Koguta, a także mecenasa Zbigniewa Jana Cichonia. W 2010 roku uhonorowany został sam Założyciel i Dyrektor toruńskiej rozgłośni o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Oprócz tego, że ktoś tworzy własną rodzinę i o nią dba, to dba także o rodziny w Polsce i w świecie, wspomaga je. To był rok poświęcony kapłanom. Spojrzeliśmy wtedy na kapłana, który ma taką rodzinę – Rodzinę Radia Maryja. Dzięki jego aktywności mogliśmy otrzymać Radio Maryja, skupić się wokół niego, a także otrzymać inne środki społecznego komunikowania – przypomina profesor.

Sługa Boży Jerzy Ciesielski, patron nagrody tygodnika „Źródło”, był studentem, a następnie pracownikiem Politechniki Krakowskiej. 17 grudnia 2013 roku Ojciec Święty Franciszek podpisał dekret o heroiczności jego cnót.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl