fot. pixabay.com

Małopolskie: minionej doby więcej ozdrowieńców niż zakażonych

Minionej doby w Małopolsce odnotowano więcej przypadków ozdrowień niż zakażeń – ozdrowieńców jest 12, a nowo zakażonych – 8 – wynika z danych przesłanych w niedzielę przez biuro wojewody.

12 osób, które zwalczyły chorobę Covid-19, wywołaną przez koronawirusa, to 6 mężczyzn i 6 kobiet, w wieku od 8 miesięcy do 71 lat. Ozdrowieńcy ci pochodzą z Nowego Sącza (6 osób), Tarnowa (1 osoba), powiatu krakowskiego (2 osoby) oraz powiatów: myślenickiego, limanowskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Większość z nich przebywała w izolacji.

Zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 badania laboratoryjne potwierdziły z kolei u 8 nowych osób – chodzi o 6 kobiet i 2 mężczyzn, w wieku od 46 do 90 lat, z powiatów: myślenickiego (4 osoby), brzeskiego (2 osoby), limanowskiego (1 osoba), oświęcimskiego (1 osoba). Jedna z tych osób jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji.

Jak dotąd w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 638 osób, zmarło 16. Ozdrowieńców jest w tej chwili 69.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl