malopolska.pl

Małopolskie: do 200 tys. zł można otrzymać na renowację zabytku

Właściciele zabytkowych obiektów w Małopolsce mogą uzyskać dotacje na ich konserwację i renowację w ramach konkursu „Ochrona zabytków Małopolski” finansowanego z budżetu regionu. Maksymalne dofinansowanie wynosi 200 tys. zł.

Jak przypomniał marszałek Małopolski Witold Kozłowski, w województwie jest ok. 50 tys. zespołów zabytkowych, część z nich jest wpisana do wojewódzkiego rejestru zabytków.

„Niestety, wiele z tych obiektów wymaga pilnych remontów czy prac konserwacyjnych. Dlatego samorząd województwa dokłada wszelkich starań, by wspierać opiekunów tych +perełek+. Nasze wspólne działania pozwalają uchronić te przepiękne budynki przed nieuchronnym upływem czasu” – zaznaczył.

Władze regionu podkreślają, że ochrona regionalnego dziedzictwa kulturowego, zwłaszcza wpieranie konserwacji i remontów obiektów zabytkowych, są jednym z priorytetowych działań samorządu województwa małopolskiego.

W kolejnej odsłonie konkursu „Ochrona zabytków Małopolski” wnioski o dotacje można składać do 16 grudnia br. Dofinasowanie z budżetu województwa może dotyczyć prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych obiektów wpisanych do rejestru małopolskich zabytków. Realizacja dofinansowanych w konkursie projektów, dotyczących prac przy obiektach o istotnym znaczeniu historycznym, artystycznym czy naukowym, zostanie zrealizowana od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r.

Dotacja z budżetu województwa małopolskiego może wynieść maksymalnie 60 proc. ogółu nakładów na roboty, ale nie więcej niż 200 tys. zł.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl