fot. twitter.com

M. Salvini: Minister gospodarki straci pracę, jeśli nie zredukuje podatków

Wicepremier Włoch Matteo Salvini zagroził w piątek, że minister finansów i gospodarki Giovanni Tria może stracić pracę, jeśli nie odważy się zredukować podatków w przyszłym roku. Dzień wcześniej Salvini zapowiedział, że rząd rozważa cięcia na sumę 10 mld euro.

„Jeśli minister gospodarki powie, że nie ma pola manewru, by ciąć podatki i musimy to odłożyć do przyszłego roku, lub jeszcze następnego, to wybór jest taki: albo on, albo ja” – powiedział Salvini w wywiadzie dla rozgłośni Radio24.

Dzień wcześniej wicepremier oznajmił, że rząd rozważa dwie lub trzy ulgi podatkowe dla rodzin. W czwartek wieczorem – jak podaje na swym portalu kanał informacyjny TGcom24 – Salvini zagroził, że jeśli nie będzie redukcji podatków, to jego ugrupowanie Liga nie pozostanie w rządzie.

„To nie jest pora na półśrodki i manewry. Mamy się wszyscy na to zgodzić, bo pozostanie w rządzie, by tracić czas mnie nie interesuje” – powiedział.

„Liga jest w rządzie, by znacząco zredukować podatki, a nie po to, by tracić czas. Jeżeli minister gospodarki ma zamiar wykonywać manewry ekonomiczne jak robot, to nie pozostanie naszym ministrem gospodarki” – dodał Matteo Salvini, cytowany przez TGcom24.

PAP/RIRM

drukuj