M. Morawiecki: Zależy nam, by wybory były uczciwe, będziemy kontrolować ich przebieg

Będziemy na pewno ze wsparciem ludzi dobrej woli kontrolować przebieg wyborów samorządowych, zależy nam, by było one uczciwe – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że chciałby, aby w lokalach wyborczych były kamery i wyraził nadzieję, że uda się to wdrożyć na wybory parlamentarne.

„Wierzymy bardzo mocno w oddolną aktywność, pobudzenie narodu polskiego, bo to jest nasze pragnienie najszersze, właśnie by szerokie rzesze Polaków angażowały się w życie publiczne, społeczne” – powiedział premier w Telewizji Republika. Zaznaczył, że jego zdaniem „warto, by tę aktywność poszerzyć”.

Zapytany, jak zapewnić uczciwe wybory samorządowe, szef rządu odpowiedział: „Będziemy na pewno, mam nadzieję, że ze wsparciem wszystkich ludzi dobrej woli kontrolować, by przebieg wyborów nie był taki jak cztery lata temu, z tymi cudami przy urnach w niektórych powiatach (…) Zależy nam na uczciwych wyborach”.

„Jestem gorącym zwolennikiem tego, co mam nadzieję uda nam się wdrożyć na wybory parlamentarne, mianowicie, by były jednak kamery, by nie było żadnych wątpliwości, że chcemy uczciwych wyborów” – dodał szef rządu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl