fot. PAP/Kalbar

M. Błaszczak domaga się ze strony D. Tuska i jego partii przeprosin wobec żołnierzy i pograniczników

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, Mariusz Błaszczak, powiedział, że słowa premiera Donalda Tuska wypowiedziane na granicy zdumiewają i zaprzeczają wszystkiemu, co mówił on przed wyborami parlamentarnymi. Polityk zaapelował do szefa rządu i jego partii o przeprosiny za wcześniejszy hejt wobec żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Donald Tusk powiedział w środę, że działania funkcjonariuszy i żołnierzy na granicy z Białorusią to najtrudniejsza służba. Premier dodał też, że mają oni pełne prawo używać wszystkich dostępnych metod, dbając o bezpieczeństwo granicy i własne życie.

Do tych słów ze zdumieniem odniósł się były szef MON, Mariusz Błaszczak, który wezwał Donalda Tuska i polityków Platformy Obywatelskiej, aby dla wiarygodności przeprosili za hejt wobec żołnierzy i strażników granicznych, jaki trwał od 2021 roku.

– Platforma powinna przeprosić za to, że głosowała przeciwko budowie bariery z Białorusią, Platforma powinna przeprosić za pakt migracyjny, który został przyjęty w Unii Europejskiej. Platforma powinna przeprosić również za to, że groziła Polsce karami za nieprzyjmowanie migrantów. Tych słów przeprosin nie usłyszeliśmy – zwrócił uwagę Mariusz Błaszczak.

Szef Klubu Prawa i Sprawiedliwości wskazał, że PO i Donald Tusk są niewiarygodni, a gdy miną wybory do Parlamentu Europejskiego, zapomną oni o polskich funkcjonariuszach i wrócą do narracji głównego nurtu w UE.

Wiceprezes PiS, odnosząc się jeszcze do „Tarczy Wschód”, podkreślił, że to tylko pomysł niepoparty dokumentami, a planowana przez cztery lata budowa to stanowczo za długo.

Polityk przypomniał, że rząd Zjednoczonej Prawicy postawił zaporę na granicy z Białorusią w ciągu roku. Dlatego Mariusz Błaszczak domaga się od rządu koalicyjnego, by w ciągu roku zrealizował zapowiedziane zabezpieczenia na granicy.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl