fot. flickr.com/photos/tvprzeworsk

Lublin: oszukany 71-latek stracił 3 mln zł, a potem kolejnych 800 tys. złotych

Trzy miliony złotych stracił 71-letni mieszkaniec Lublina oszukany metodą „na kryptowaluty”; kiedy usiłował odzyskać pieniądze stracił kolejnych 800 tys. zł – poinformowała w piątek policja.

Nadkom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie przekazał, że w czwartek 71-latek powiadomił policję o oszustwie.

„Mężczyzna oświadczył, że w 2021 r. chciał zarobić na handlu kryptowalutami. W związku z tym zgodził się na ofertę firmy internetowej” – powiedział.

Przedstawiciele firmy namówili mężczyznę do zainwestowania pieniędzy w nową kryptowalutę.

„Pokrzywdzony wykonał wszystkie polecenia przestępców i przekazał im ok. 3 mln zł. Wszystko stracił” – dodał.

Poszukując pomocy w odzyskaniu utraconych pieniędzy pokrzywdzony natrafił na kancelarię, która – jak się okazało – również go oszukała.

„Przedstawiciele firmy obiecywali odzyskanie dużych kwot. W pewnym momencie stwierdzili, że mają już do wypłaty ok. 400 tys. dolarów” – podał.

By otrzymać pieniądze mężczyzna musiał jednak zapłacić za usługę.

„W ten sposób sprawcy wyłudzili od 71-latka ponad 800 tys. złotych. Gdy ten w pewnym momencie odmówił dalszych wpłat, pojawiły się groźby” – wskazał policjant.

Nadkom. Gołębiowski zaapelował o rozwagę przy próbach inwestycji i nieuleganie presji.

„Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić policję” – zaznaczył.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl