fot. D. Być

Lubelskie: kardiomonitor i wyposażenie szpitalnej kaplicy za datki od księży

Zakup kardiomonitora i wyposażenie nowej kaplicy szpitalnej w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – na takie cele przeznaczone zostaną pieniądze ze zbiórki prowadzonej wśród kapłanów archidiecezji lubelskiej.

O złożenie jałmużny postnej w wysokości przynajmniej 200 zł na wsparcie jednego ze szpitali w woj. lubelskim poprosił księży przed Świętami Wielkanocnymi metropolita lubelski ks. abp Stanisław Budzik.

W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej archidiecezji napisano, że „podjęta została decyzja o przekazaniu ofiar na służbę zdrowia, składanych przez kapłanów archidiecezji lubelskiej na Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli”.

„Dotychczas zebrana kwota to 150 tys. złotych. Środki te przeznaczone będą na zakup kardiomonitora oraz wyposażenie nowej kaplicy szpitalnej w Centrum” – głosi komunikat.

W komunikacie przypomniano, że w trudnym czasie pandemii kapłani wielu diecezji polskich podjęli akcje wspierania finansowo służby zdrowia i także kapłani archidiecezji lubelskiej, „obok zaangażowania się w akcje i zbiórki prowadzone za pośrednictwem Caritasu, parafii i różnych stowarzyszeń, podjęli inicjatywę osobistej jałmużny wielkopostnej”, na wsparcie jednego z lubelskich szpitali.

Do komunikatu dołączono pismo z podziękowaniem od dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prof. Elżbiety Starosławskiej.

„W imieniu pacjentów naszego Centrum oraz wszystkich pracowników z serca dziękuję. Jest to cenny wkład w walce z koronawirusem oraz tak ważne wsparcie duchowe dla pacjentów z rodzinami i pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli” – napisała dyrektor.

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej jest jednostką samorządu województwa lubelskiego. Niedawno zakończyła się rozbudowa tej placówki, dzięki której m.in. liczba łóżek szpitalnych zwiększy się w niej z 286 do 507.

PAP

drukuj