fot. twitter.com/GrupaLOTOS

W Lotosie zakończył się spór zbiorowy, będą podwyżki dla pracowników

W Grupie Lotos zakończył się spór zbiorowy, a podpisane ze związkami zawodowymi porozumienie oznacza podwyżki dla pracowników gdańskiej spółki – poinformowała w piątek PAP Joanna Bancerowska, ekspert ds. komunikacji w Grupie Lotos.

„Grupa Lotos i związki zawodowe podpisały 18 sierpnia tego roku porozumienie kończące spór zbiorowy, trwający od marca bieżącego roku. Podpisanie porozumienia oznacza podwyżki dla Pracowników grupy od pierwszego czerwca tego roku” – powiedziała PAP Joanna Bancerowska.

Wyjaśniła, że podwyżki w kwocie 250 lub 350 zł brutto otrzymają osoby zatrudnione w Lotosie na dzień pierwszego stycznia 2017 r. i pozostające w stosunku pracy na dzień 18 sierpnia 2017 roku, zarabiające do 8.500 zł brutto.

„Kwota podwyżki zależy od wysokości miesięcznego wynagrodzenia. Podwyżek nie otrzymają osoby zatrudnione na umowę na zastępstwo oraz niektóre osoby zatrudnione na czas określony” – powiedziała ekspert ds. komunikacji.

Joanna Bancerowska dodała, że zakończenie rozmów dotyczących regulacji płacowych stwarza możliwość rozpoczęcia prac mających na celu wypracowanie nowych zasad wynagradzania i premiowania, które zastąpią te obowiązujące w Grupie Lotos od 2005 roku.

PAP/RIRM

drukuj