Linia promowa oddana Niemcom

Polskie władze zezwoliły niemieckiemu armatorowi na eksploatowanie linii promowej  do szwedzkich portów – alarmuje europoseł Marek Gróbarczyk. Zielone światło od Ministerstwa Skarbu  na podróżowanie ze Świnoujścia do Trelleborga otrzymał armator TT Line.

Do tej pory kursy na tej trasie obsługiwał rodzimy operator Polska Żegluga Bałtycka S.A. Marek Gróbarczyk, były minister gospodarki morskiej akcentuje, że rząd pozwolił niemieckiemu armatorowi na wgląd do dokumentów  PŻB. Odbywało się to pod pozorem zapowiadanej prywatyzacji polskiego przedsiębiorstwa.

– Okazało się, że polski rząd udzielając tych informacji doprowadził do dzisiejszej ruiny tego przedsiębiorstwa, bo za chwilę będziemy mieli prawdopodobnie 8 niemieckich promów, które przeniosą się do Świnoujścia i przejmą całkowicie polskie linie, które były dzisiaj w rękach PŻB, bo mają wszelkie informacje, których polski rząd im udzielił – mówi Marek Gróbarczyk.

Europoseł dodaje, że cała sprawa bezpośrednio uderza w polską gospodarkę.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl