fot. PAP/Piotr Polak

Liderzy Zjednoczonej Prawicy na spotkaniach z Polakami

Politycy Prawa i Sprawiedliwości dziś i jutro w kolejnych miastach spotkają się z Polakami. Lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński odwiedzi dziś Chełm w woj. lubelskim, a jutro premier Mateusz Morawiecki – Siemianowice Śląskie. Z kolei była premier, obecnie europoseł PiS Beata Szydło odwiedzi Tokarnię w woj. świętokrzyskim.

Partia rządząca przygotowuje program wyborczy, który ma być gotowy na przełomie sierpnia i września, przed rozpoczęciem kampanii i inaugurującą ją konwencją wyborczą.

Polacy podczas spotkań z politykami PiS-u i opozycji oceniają obietnice i dzielą się swoimi refleksjami – to bardzo cenne. PiS zawsze jest blisko ludzi – powiedział poseł PiS Tadeusz Cymański.

Jarosław Kaczyński – mając 70 lat na karku – udowodnił, że dla idei potrafi pokazać wielki hart, nawet zmagając się z własną chorobą kolana. To przywódca, który różni się od Schetyny. On krzyczał: „Na przód!”, a Kaczyński krzyczał: „Za mną!”. Dla Pana Boga nie ma straconej duszy, a dla prawdziwego polityka nie ma straconego wyborcy. Ja najbardziej oczekuję spotkań z oponentami, z tymi, którzy są przeciwko nam albo się wahają – to są najważniejsi i najcenniejsi wyborcy. Bo przekonanych nie trzeba przekonywać. Na tym polega taktyka i zasada wyborów i demokracji. Trzeba publicznie mieć odwagę bronić swoich argumentów. Na to się szykuję przed moją wyprawą w Polskę – wskazał Tadeusz Cymański.

Politycy PiS zainaugurowali objazd po kraju w ubiegłym tygodniu na Mazowszu.

Wcześniej prezes PiS zaprezentował „jedynki” list partii w najbliższych wyborach do Sejmu. Jarosław Kaczyński będzie na czele listy w okręgu warszawskim, premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach. W okręgu podwarszawskim „jedynką” został szef MON Mariusz Błaszczak, wicepremier Jacek Sasin w Chełmie, a szef KPRM Michał Dworczyk w Wałbrzychu.

RIRM

drukuj