Kto będzie nowym prezesem PIR?

Dziś poznamy nazwisko nowego prezesa Polskich Inwestycji Rozwojowych – poinformował jeden z dzienników. Proces jego wyboru miał się zakończyć już w listopadzie, jednak ostatecznie termin został przesunięty.

Jednym z kandydatów na stanowisko jest Jerzy Góra, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu. Drugi to najprawdopodobniej Michał Popiołek – dyrektor departamentu finansowania strukturalnego w jednym z banków.

Jak mówi były wiceminister gospodarki Piotr Naimski, należy poczekać na wybór nowego prezesa i jego pierwsze decyzje.

– Trudno powiedzieć, czy zmiany personalne w PIR spowodują, że znana nam z rozmowy w restauracji ocena tej instytucji, jako „ (…) kamieni kupy”, zmieni się. Miało to być narzędzie mające rozruszać polską gospodarkę. Miało to być kołem zamachowym gospodarki, jak twierdził Donald Tusk. Do tej pory nic takiego się nie stało. Zobaczymy. Trzeba poczekać na rzeczywisty plan inwestycyjny, na konkrety. Dopiero wtedy będzie można coś powiedzieć – dodał Piotr Naimski.

PIR to jeden z dwóch filarów programu „Inwestycje polskie”, który miał być sztandarowym projektem rządu byłego premiera Donalda Tuska.

Dotychczas spółka zawarła jedynie dwie transakcje inwestycyjne.

RIRM

drukuj