fot. twitter.com/PolskaPolicja

KSP: W czwartek ukarano mandatami 198 osób; 21 wniosków o ukaranie do sądu

Stołeczni policjanci ukarali w czwartek mandatami 198 osób łamiących przepisy o zakazie zgromadzeń – poinformowała Komenda Stołeczna Policji. Wobec 21 osób, które odmówiły przyjęcia mandatu policja skierowała wnioski do sądu o ukaranie.

Jak przekazała KSP, od 24 marca policjanci 1797 razy podejmowali czynności wobec osób łamiących przepisy o zakazie zgromadzeń.

„W tym nałożono 1444 mandatów karnych. W pozostałych przypadkach kierowane są wnioski o ukaranie do sądu” – poinformowano.

Jak zaznaczyła policja, ostatniej doby policjanci przekazali 20 kolejnych informacji do Powiatowych Inspektorów Sanitarnych. Łącznie takich informacji przekazano już 256.

„W tych przypadkach mogą być zastosowane jeszcze surowsze kary administracyjne” – podała KSP.

Poinformowała też, że w czwartek mandatami ukarano 198 osób, a z tego samego artykułu, w związku z odmową przyjęcia mandatów do sądu skierowane zostało 21 wniosków o ukaranie.

Działania policji wspiera kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy straży miejskiej. Patrole można spotkać we wszystkich dzielnicach Warszawy.

Kara, która może być nałożona na osobę łamiącą obejmującą ją kwarantannę, a także na osoby, które nie przestrzegają ograniczeń dotyczących przemieszczania się i zgromadzeń w miejscu publicznym, może wynosić nawet 30 tys. zł. Osobom, które – mając świadomość zakażenia koronawirusem – narażają na to zakażenie innych, grozi do 5 lat więzienia, a w przypadku narażenia wielu osób – do 10 lat.

PAP

drukuj