Ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik: Życie jest wartością od poczęcia

Życie jest wartością od poczęcia – podkreślił ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, odnosząc się do kampanii społecznej promującej zabijanie dzieci nienarodzonych.

Na początku lutego w sześciu miastach Polski pojawiły się billboardy przedstawiające trzy kobiety. Grafika została opatrzona hasłem: „Statystycznie 1 z 3 twoich znajomych miała aborcję. Nie jesteś sama”.

W ramach kampanii magazyn „Wysokie obcasy” umieścił na swojej okładce słowa: „Aborcja jest ok”.

Odnosząc się do tych słów ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP, wskazał, że nienarodzony człowiek jest całkowicie bezbronny i dlatego potrzebuje szczególnej ochrony.

– Aborcja naprawdę w żadnym wypadku nie jest ok. To życie jest wartością. A życie jest piękne od poczęcia. To wartość, która jednoczy ludzi na całym świecie, nie tylko katolików i chrześcijan. Jest to kwestia nie religii, a nauki, bo to nie jest kwestia tego, czy ktoś wierzy w Pana Boga, czy nie wierzy. Przecież przez badania USG w 3D czy 4D można zobaczyć dziecko, które się uśmiecha. Jest to bardzo wzruszające dla rodziców i jest to już pierwszy kontakt z dzieckiem, które narodzi się dopiero za kilka miesięcy. Księża biskupi bardzo proszą o modlitwę w intencji ochrony życia każdego człowieka, bo właśnie życie jest piękne od poczęcia – powiedział ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Jak akcentował rzecznik KEP, przedstawianie aborcji w kolorowych barwach, w stylizacji budzącej skojarzenia z reklamami produktów codziennego użytku, jest czymś skandalicznym i narusza zasady etyki oraz moralności.

Większość Polaków sprzeciwia się zabijaniu nienarodzonych dzieci. Świadczy o tym liczba 830. tys. podpisów zebranych pod obywatelskim projektem ustawy #ZatrzymajAborcję. Obecnie projekt ten czeka na rozpatrzenie w komisji sejmowej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl