fot. PAP/EPA

Ks. kard. Pietro Parolin reprezentuje Stolicę Apostolską podczas szczytu COP 25 w Madrycie

W Madrycie trwa szczyt klimatyczny COP25. Stolicę Apostolską reprezentuje ks. kard. Pietro Parolin. „Papież Franciszek przejął inicjatywę na rzecz tego Domu Wspólnego, na rzecz ekologii integralnej” – podkreślił watykański dostojnik w wypowiedzi dla hiszpańskich mediów.

Na pytanie o to, czy papież Franciszek pokłada nadzieję w tym szczycie klimatycznym, ks. kard. Parolin odpowiedział twierdząco. Świadczy o tym już sama obecność Stolicy Apostolskiej.

„Fakt, że bierzemy udział w spotkaniu oznacza, że wierzymy w tę działalność multilateralną, gdzie spotyka się wspólnota międzynarodowa, aby znaleźć odpowiedź na wspólne problemy. Dlatego tutaj jesteśmy i ufam, że nasza obecność jest znakiem, że Papież wierzy (w to spotkanie)” – podkreślił ks. kard. Parolin.

Wobec problemów klimatycznych watykański sekretarz stanu zaapelował o podjęcie konkretnych działań.

„Trzeba tutaj podkreślić palącą konieczność, aby kontynuować realizację decyzji podjętych w Paryżu i na pozostałych spotkaniach COP,  przede wszystkim w Katowicach w ubiegłym roku, i podjąć konkretne działania, aby rzeczywiście można było odpowiedzieć na obecne problemy klimatyczne” – powiedział ks. kard. Parolin.

Przesłanie, jakie przywozi na ten szczyt klimatyczny nie różni się od tego, które „papież Franciszek skierował do całej wspólnoty międzynarodowej już dawno temu”.

„Papież praktycznie przejął inicjatywę na rzecz Domu Wspólnego, ekologii integralnej” – podkreślił watykański dostojnik.

Podkreślił ponadto troskę papieża Franciszka o „całkowicie wykorzenienie ubóstwa” na świecie oraz fakt, że dzisiaj wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl