Krakowscy bezdomni i potrzebujący spotkają się na wspólnej wigilii

Dziś takie spotkanie organizowane jest m.in. Krakowie, gdzie na Rynku Głównym po raz 20. zostanie zorganizowana wigilia dla bezdomnych i potrzebujących.

Z kolei w Białymstoku odbędzie się Ekumeniczne spotkanie dla ubogich i samotnych.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Wigilie dla potrzebujących organizuje także Caritas. Ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska podkreśla, że dzięki takim wydarzeniom ludzie odrzuceni, samotni mogą poczuć się zauważeni.

– W każdej diecezji, każda Caritas diecezjalna, parafialna, organizują dla swoich podopiecznych wigilie. Najważniejsze jest to, że ci ludzie żyjący samotnie czy też bezdomni, mogą wspólnie spożyć wigilię – czują się przynajmniej wtedy w jakiś sposób zauważeni. Poza tym w domach Caritasu dla bezdomnych czy dla samotnych matek są organizowane wigilie. (…) To są często ludzie, którzy nie mają dokąd pójść i w takiej swojej wspólnocie, razem z Caritas spędzają te święta – mówi ks. Marian Subocz.

Spotkania wigilijne dla osób najbardziej potrzebujących będą się odbywały w poszczególnych miastach aż do Bożego Narodzenia. Wczoraj miejskie wigilie odbyły się m.in. w Toruniu i Łodzi.   

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl