PAP/Łukasz Gągulski

Kraków: Prezes PiS uczestniczył w spotkaniu z Akademickim Klubem Obywatelskim im. Lecha Kaczyńskiego

Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński odwiedza dziś województwo małopolskie. W Krakowie wziął udział w spotkaniu z Akademickim Klubem Obywatelskim im. Lecha Kaczyńskiego.

Przytoczono tekst deklaracji podpisanej 16 lat temu przez Platformę Obywatelską. W dokumencie zapewniano m.in. o obronie w UE polskich interesów rolników i przedsiębiorców. Politycy PO w deklaracji zapewniali, że będą w UE stawać w obronie religii, rodziny i tradycyjnego obyczaju.

Do zapisów tego dokumentu odniósł się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, wskazując na brak wiarygodności PO i krzywoprzysięstwo.

– Przecież wiemy, że PO bardzo szybko w swojej działalności skręciła w lewą stronę i to coraz bardziej radykalnie. Zaczęła prowadzić politykę, której celem implementacja – jak to się dzisiaj mówi – Polsce tego wszystkiego, co tworzy ten potężny, antychrześcijański nurt w zachodniej Europie. Mamy z tym do czynienia także dzisiaj. Jeśli spojrzymy na tę koalicję, to naprawdę trudno o lepszy dowód. Tu mowa o obronie interesów polskich przedsiębiorców. Proszę zwrócić uwagę na głosowanie przynajmniej większości posłów PO w takich sprawach, jak np. kwestia transportu, postawę w takich sprawach, jak Nord Stream i wielu innych kwestiach – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Spotkanie prezesa PiS-u w Krakowie odbyło się w siedzibie Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.

RIRM

drukuj