Koszalin: Caritas i Fundacja SMS z Nieba w akcji charytatywnej na rzecz szpitali

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i Fundacja SMS z Nieba ogłosiły w niedzielę wspólną akcję charytatywną „Zanurzeni w miłości”. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na kupno respiratorów dla szpitali w Polsce.

O akcji „Zanurzeni w miłości” poinformowali w niedzielę za pośrednictwem mediów jej inicjatorzy: dyrektor Caritasu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. Tomasz Roda i szef Fundacji „SMS z Nieba” ks. Rafał Jarosiewicz.

Zaznaczyli, że postanowili wspólnie działać w czasie pandemii koronawirusa, by w Polsce „nie powtórzył się scenariusz z Włoch”.

„Zrodził się taki pomysł, by wejść w akcję zakupu respiratorów dla szpitali, które mogą za chwilę zmierzyć się z taką sytuacją, z jaką dziś mierzą się włoskie szpitale, włoscy lekarze” – powiedział ks. Tomasz Roda. Ks. Rafał Jarosiewicz dodał, że w tej inicjatywie połączył ich ks. bp Edward Dajczak, zachęcając do wspólnego działania.

Celem akcji „Zanurzeni w miłości” jest zebranie pieniędzy na kupno jak największej liczby respiratorów dla szpitali w Polsce. Ten pierwszy sprzęt ma trafić do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, bo jak zaznaczył ks. Jarosiewicz „iskra wychodzi z Koszalina”.

Szczegóły akcji są dostępne na stronie www.zanurzeniwmilosci.pl.

W niedzielę 29 marca organizatorzy akcji poinformowali, że przestawią pierwsze wyniki zbiórki.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl