fot. pixabay.com

Koniec darmowych przejazdów autostradami dla Ukraińców

Od dziś Ukraińcy będą już musieli zapłacić za przejazd po polskich autostradach. Będzie się to odbywać na zasadach, które dotyczą pozostałych użytków dróg. Jak przypomniało Ministerstwo Infrastruktury, od czerwca zniesione zostało specjalne zwolnienie z opłat, które wprowadzono po rozpoczęciu wojny na Ukrainie.

Zwolnienie Ukraińców z opłat za przejazdy było formą wsparcia dla uchodźców uciekających przed rosyjską agresją.

Po kilku miesiącach zauważalny jest wyraźny spadek przejazdów migracyjnych na płatnych odcinkach – zaznaczył wiceminister infrastruktury, Rafał Weber.

– Widzimy, że ruch jest zdecydowanie mniejszy, a jeżeli już jest, to ma charakter bardziej biznesowy niż migracyjny. Stąd podjęliśmy wspólnie decyzję, aby od dzisiaj powrócić do normalnego trybu pobierania opłat za przejazd autostradami od kierowców z Ukrainy, którzy poruszają się pojazdami na ukraińskich tablicach rejestracyjnych – powiedział wiceminister Rafał Weber.

W dalszym ciągu zwolnienie z opłat obowiązuje pojazdy powyżej 3,5 tony przewożące pomoc humanitarną – dodał wiceszef resortu infrastruktury.

Każdy podmiot lub organizacja humanitarna planująca przejazd płatną autostradą powinna wcześniej zgłosić taki zamiar na maila podanego na stronie resortu.

W przypadku zwolnienia od opłat za przejazd odcinkami koncesyjnymi wniosek powinien zostać przekazany z 24-godzinnym wyprzedzeniem.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl