Konferencja pt. „Innowacyjne meble w przyjaznej szkole” w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii

Jak, poprzez odpowiednie zaprojektowanie i wyposażenie sal lekcyjnych, można wspomagać i stymulować rozwój dziecka? Odpowiedzi na to pytanie szukają uczestnicy konferencji zorganizowanej w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Podczas konferencji pod hasłem „Innowacyjne meble w przyjaznej szkole” dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele gmin i powiatów mogą się zapoznać z analizami dotyczącymi wpływu wyposażenia szkół na rozwój dzieci.

Współczesna szkoła powinna wspierać pogłębianie umiejętności kreatywnych i pobudzać spontaniczną aktywność uczniów. Można to czynić także właśnie poprzez m. in. innowacyjne meble – mówiła minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

– Cywilizacyjne projekty są również wsparciem dla samorządów, wsparciem finansowym, ale przede wszystkim mają być po to, aby dziecko było w szkole, która nie odstaje od rzeczywistości, w której żyje, na co dzień – podkreśliła Anna Zalewska.

Ukierunkowanie edukacji na kształtowanie postaw i cech sprzyjających innowacyjności, to jeden z elementów Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Innym punktem strategii jest program flagowy Polskie Meble.

Chcemy łączyć dobro uczniów z rozwojem branży meblarskiej – wskazała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

– W ubiegłym roku udało nam się przesunąć w rankingu i jesteśmy trzecim producentem mebli na świecie, a drugim w Europie. To wolumen produkcyjny 50 mld euro i bardzo poważna gałąź polskiej gospodarki. W tej części przemysłowej pracuje niemal 200 tys. osób w naszym kraju. Stajemy się coraz bardziej widoczni, również coraz więcej polskich mebli trafia nie tylko na polski rynek, ale na rynki europejskie i nie tylko – zaznaczyła Jadwiga Emilewicz.

W ciągu półtora roku w 50 szkołach w całej Polsce przeprowadzony ma zostać pilotażowy program „Przestrzeń Przyjaznej Szkoły”. W jego ramach wybrane placówki zostaną wyposażone w innowacyjne rozwiązania przestrzenne.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl