Kondolencje przewodniczącego KEP i biskupa świdnickiego po katastrofie w Świebodzicach

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki modli się za ofiary katastrofy budowlanej w Świebodzicach i zapewnia o duchowej bliskości z rodzinami, bliskimi i przyjaciółmi poszkodowanych. O modlitwę i pomoc potrzebującym prosi też ksiądz biskup świdnicki Ignacy Dec.

„Z wielkim bólem i smutkiem przyjąłem informację o ofiarach katastrofy budowlanej w Świebodzicach. W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia wszystkim, których dotknęło to wydarzenie. Zapewniam o mojej duchowej bliskości z rodzinami, bliskimi i przyjaciółmi poszkodowanych” – czytamy w liście ks. abp. Gądeckiego do biskupa świdnickiego Ignacego Deca.

Ks. abp Gądecki zapewnił o modlitwie „w intencji zmarłych, prosząc dla nich o życie wieczne”.

„Niech celebracja tajemnic Wielkiego Tygodnia i bliskość Boga, który solidarnie z człowiekiem poddał się śmierci, aby ją ostatecznie zwyciężyć, stanie się dla nas źródłem pociechy i nadziei” – napisał metropolita poznański i przewodniczący KEP.

Ksiądz biskup świdnicki Ignacy Dec (to na terenie tej diecezji leżą Świebodzice) napisał, że „wszyscy jesteśmy wstrząśnięci katastrofą budowlaną”. Poprosił wiernych o modlitwę za poszkodowanych w tej katastrofie.

„Modląc się za poszkodowanych, prośmy Opatrzność Boga o łaskę zdrowia, potrzebne siły dla ocalałych, aby doznali pomocy, wsparcia i duchowej pociechy. Natomiast dla tragicznie zmarłych, którzy odeszli do wieczności w dramatycznych okolicznościach polecajmy Bożemu Miłosierdziu” – czytamy w tym liście.

Ksiądz Biskup namawia także do pomocy finansowej poszkodowanym poprzez inicjatywę Caritas Polska „wysyłając SMS o treści Pomagam na numer 72052, lub dokonując wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem ŚWIEBODZICE na adres: CARITAS POLSKA ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 lub Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384”. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przekazane potrzebującym.

Poniemiecki budynek mieszkalny przy ul. Biskupa Krasickiego w centrum Świebodzic zawalił się w sobotę, ok. godz. 9.00 rano. W wyniku katastrofy 6 osób zginęło, a cztery zostały ranne. Na miejscu katastrofy pracowało ponad 140 strażaków.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl