fot. PAP/Marcin Obara

Komitet Strajkowy Nauczycieli: Apelujemy do dyrektorów placówek o jak najszybsze zwoływanie rad pedagogicznych

Apelujemy do dyrektorów placówek o jak najszybsze zwoływanie rad pedagogicznych tak, żeby zrobić to do końca tego tygodnia – podkreślili dziś członkowie Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego po spotkaniu prezydium Rady Dialogu Społecznego.

„Apelujemy do dyrektorów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z planowanym egzaminem maturalnym o niezwłoczne, jak najszybsze zwoływanie rad pedagogicznych, a koleżanki i kolegów nauczycieli prosimy o zebranie kworum i podjęcie uchwały klasyfikacyjnej” – mówił Maciej Rusiecki z Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego.

Wyraził opinię, że zwołanie rad pedagogicznych powinno odbyć się „do końca tego tygodnia”.

„To egzamin dojrzałości, który my, nauczyciele, zdaliśmy, a rząd po raz kolejny pokazuje, że nie zdaje żadnego egzaminu” – powiedział Maciej Rusiecki.

Katarzyna Dobrowolska-Ptak wskazała z kolei, że „rząd z niewiadomych przyczyn nie dba o dobro uczniów, lekceważy ich i ktoś musi w związku z tym przejąć inicjatywę”.

„My chcemy być gwarantem ciągłości edukacji uczniów, stąd nasza decyzja o klasyfikacji” – podkreśliła.

Jej zdaniem uczeń jest zawsze najważniejszy.

„Dla nauczyciela to oczywista rzecz, rząd pokazał, że ten uczeń się nie liczy” – oceniła.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl