Komendant stołecznej policji przechodzi na emeryturę

Komendant stołecznej policji insp. Rafał Kubicki przechodzi na emeryturę. Prawdopodobnie zastąpi go mł. insp. Andrzej Krajewski. Jak poinformował szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, komendant Rafał Kubicki poinformował wcześniej o sowich planach. Powodem dymisji są względy osobiste.

Z kolei reporterzy RMF FM ustalili, że do rezygnacji przyczynił się ostry konflikt personalny. Doniesienia te dementuje jednak wiceminister spraw wewnętrznych i administracji  Jarosław Zieliński.

Na pewno nie było żadnego konfliktu personalnego. Trzeba to wyraźnie powiedzieć i od razu zdementować. Jest to nieprawdziwa informacja i tego nie potwierdzam. Na pewno nie było to przyczyną dymisji. Jeżeli osoba, która pełni funkcję kierowniczą w służbach mundurowych składa rezygnację, to należy ją przyjąć. Nie ma przecież najmniejszego uzasadnienia, żeby ktoś, kto złożył rezygnację, niezależnie od przyczyn, i nie chce pełnić dalej tej funkcji, był do tego zmuszany. Jedyna możliwość, jaka tutaj istnieje, to przyjąć tę rezygnację i tak też się stało – zaznacza Jarosław Zieliński.

Do czasu powołania nowego szefa komendy stołecznej policji jego obowiązki będzie pełnił I zastępca komendanta stołecznego, insp. Piotr Berent.

Insp. Rafał Kubicki kierował warszawską policją od marca 2017 r.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl