fot. PAP/Jakub Kamiński

Komendant Główny Policji żegna się ze służbą

„Jestem zaszczycony, że dane mi było być przełożonym tak wspaniałych i wartościowych ludzi, jak wy” – napisał w czwartek na X Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk. „Serdecznie wam dziękuję” – dodał we wpisie i dołączył pożegnalny list.

Żegnający się z funkcją i służbą Jarosław Szymczyk napisał w liście, że 33 lata temu po raz pierwszy założył policyjny mundur, „wypowiadając dumnie słowa roty ślubowania”. Dodał, że od przeszło siedmiu lat jako szef policji miał zaszczyt stać „na czele formacji, która ukształtowała go nie tylko jako funkcjonariusza, ale także jako człowieka”.

„Sprawowanie odpowiedzialnej, a zarazem dającej satysfakcję funkcji Komendanta Głównego Policji, zawsze było dla mnie wielkim honorem” – zadeklarował.

Zaznaczył, że dzięki służbie, pracy funkcjonariuszy i pracowników policji Polska jest krajem bezpiecznym, a formacja cieszy się zaufaniem obywateli.

„Wspólnie odnieśliśmy wiele sukcesów, szereg problemów zaś udało się rozwiązać. Każdego dnia jako szef największej polskiej formacji mundurowej, podziwiałem i nadal podziwiam wasz profesjonalizm i zaangażowanie” – ocenił.

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1732761139111473505

Dodał, że dziś jego służba dobiega końca i jest przekonany, iż słuszną decyzją było wstąpienie ponad trzy dekady temu w szeregi polskiej Policji.

„Nadal wierzę w sens naszej misji i bardzo doceniam wielką wartość policyjnych działań w każdym obszarze” – podkreślił odchodzący komendant.

Życzył, by „bez względu na czas i okoliczności, służba i praca w naszej formacji była dla każdego z was wielkim powodem do dumy”.

„Niech każdy dzień przynosi Wam satysfakcję i poczucie dobrze spełnionego obowiązku, a przede wszystkim kończy się bezpiecznym powrotem do domu” – dodał.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl