fot. pixabay.com

Kolumbia: Wojsko zabiło szefa rebeliantów wywodzących się z FARC

Kolumbijska armia zabiła 24 stycznia 2022 roku poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości jednego z przywódców grupy rebeliantów wywodzących się z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC), Euclidesa Espanę Caicedo.

Walczący przez blisko 30 lat w szeregach skrajnie lewicowej partyzantki Espana Caicedo nie złożył broni w 2016 r., kiedy FARC przeistoczyła się z organizacji militarnej w partię polityczną.

Śmierć rebelianta o pseudonimie „Jhonnier” potwierdził Ivan Duque, prezydent Kolumbii.

Sprecyzował, że do „zneutralizowania” członka kierownictwa zbuntowanych oddziałów FARC doszło w gminie Toribio, w departamencie Cauca, na południowym zachodzie Kolumbii.

Cytowany przez kolumbijskie media prezydent przypomniał, że zabity przestępca kierował grupą ok. 1 tys. uzbrojonych mężczyzn.

„Ten bandyta uosabiał jedno z największych zagrożeń (…) i symboli zła w naszym kraju” – powiedział Ivan Duque, przypominając, że Espana Caicedo odpowiadał za zabicie wielu osób, a także za prowadzenie licznych operacji służących przemytowi narkotyków.

Prezydent zagroził, że przestępcy pokroju „Jhonniera zapłacą podobną cenę” za swoją przestępczą działalność.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl