fot. pixabay.com

Kolejni mieszkańcy Warszawy pozostają bez ogrzewania

Kolejna awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. W czwartek po południu nastąpiła przerwa w dostawach ciepła w rejonie ul. Brązowniczej 1B. Jak poinformowała spółka Veolia Energia Warszawa, przywrócenie dostaw ciepła planowane jest o godz. 21.00 wieczorem.

Jak przekazała Veolia Energia Warszawa, w czwartek od godz. 17.05 w rejonie ul. Brązowniczej 1B nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Awaria dotyczy budynków przy ul. Mistrzowskiej 2 i Brązowniczej 1B. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest w nich wieczorem o godz. 21.00.

To kolejna awaria w stolicy tego dnia. Od godz. 12.15 w rejonie ul. Kondratowicza 49 nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Awaria dotyczy też budynków przy ul. Malborskiej i św. Wincentego. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest na godz. 18.00.

Wcześniej, w czwartek rano Veolia informowała, że od godz. 8.15 nastąpiła przerwa w dostawach ciepła w rejonie Al. Komisji Edukacji Narodowej 46, przywrócenie dostaw również było planowane na godziny południowe tego dnia.

Następnie Veolia poinformowała o tym, że od godz. 9.00 rano w czwartek wstrzymano dostawę ciepła do kilku budynków przy ulicach: Gagarina, Nabielaka, Sułkowickiej i Tatrzańskiej.

„Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest o godz. 12.00” – informowała Veolia Energia Warszawa.

W środę wieczorem ogrzewania nie miały cztery budynki w okolicy ul. Zagłoby oraz po dwa na ul. Keniga i Orląt Lwowskich. Przywrócenie dostaw ciepła planowane było na czwartek na godz. 12. Wcześniej w środę doszło też do awarii w okolicy ul. Grzegorzewskiej.

W stolicy w ciągu ostatnich dni wystąpiło już kilka poważnych awarii sieci ciepłowniczej. W poniedziałek siedem budynków w Warszawie w rejonie ul. Solec było bez ogrzewania do wtorku rano. We wtorek – kilkadziesiąt budynków w rejonie ul. Tynieckiej i ul. Jagiellońskiej nie miało ogrzewania.

Natomiast w piątek po uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach, później tego dnia do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło także w sobotę na ul. Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzedniej.

We wtorek wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba – który był warszawskim radnym – zapowiedział powołanie roboczego zespołu ds. prywatyzacji sieci ciepłowniczej w stolicy. Zespół ma wyjaśnić nie tylko kwestię prywatyzacji sieci ciepłowniczej, ale i zająć się nakładami finansowymi przeznaczonymi na jej konserwowanie.

Spółka odpierała zarzuty, argumentując to tym, że w ostatnich 8 latach średnioroczna liczba awarii spadła o ok. 40 proc., a w modernizację i rozwój sieci zainwestowano od 2011 r. ponad 1,2 mld zł.

PAP

drukuj