PAP/Tytus Żmijewski

Kolejne konwencje PiS oraz Koalicji Europejskiej

Coraz bliżej do wyborów do europarlamentu. Kolejna sobota upłynęła pod znakiem konwencji. Prawo i Sprawiedliwość spotkało się dziś na konwencji w Bydgoszczy, a Koalicja Europejska – w Płocku.

15 dni – tyle czasu pozostało do eurowyborów. Swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego wybierzemy 26 maja.

– Zwyciężymy za dwa tygodnie, tak, i w październiku też. Trzymam was za słowo – mówił dziś w Płocku lider PO Grzegorz Schetyna podczas konwencji regionalnej Koalicji Europejskiej.

Grzegorz Schetyna sypał obietnicami jak z rękawa.

– Wygramy wybory, zdobędziemy europejskie pieniądze i wprowadzimy nasze programy – zapewnił lider PO.

Jedna z obietnic to dodatkowe 100 mld zł z nowego unijnego budżetu. To z tych pieniędzy Koalicja Europejska chce sfinansować trzy swoje programy.

– Europejska ochrona zdrowia, europejskie płace i coś, co dla równości w Polsce ma znaczenie podstawowe – narodowy program rozwoju wsi – wskazał Grzegorz Schetyna.

Grzegorz Schetyna zapowiedział też walkę z pedofilią, uderzając przy tym w Kościół.

– Żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej partii, ani w Sejmie – nigdzie! – zadeklarował.

W Bydgoszczy odbyła się zaś konwencja Prawa i Sprawiedliwości.

– To są wybory naprawdę bardzo wielkiej stawki. To jest początek takiego cyklu wyborczego: europejskie, parlamentarne, prezydenckie – wszystko mniej więcej w ciągu roku. W ciągu roku będziemy decydować o losie naszej Ojczyzny, o losie Polski i Polaków – akcentował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Bardzo ważna dziś staje się obrona wartości – podkreślał Jarosław Kaczyński.

– Musimy obronić możliwość ochrony naszych wartości, tego wszystkiego, co stanowi o naszej tradycji, o polskości, o Polsce; to jest dziś atakowane. Prymas Tysiąclecia ks. kard. Stefan Wyszyński mówił, że jeżeli ktoś będzie chciał zniszczyć naród, to zacznie od Kościoła. Spójrzmy na ten atak na Kościół – otóż przed tym trzeba się obronić, Polska musi pozostać Polską, a Polacy – Polakami – zaznaczył prezes PiS.

Trzeba dziś bronić dzieci przed seksualizacją, bronić normalnych rodzin, bronić małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny – mówił Jarosław Kaczyński.

– By pary homoseksualne nie mogły też eksperymentować z dziećmi, tzn. ich adoptować. Chodzi w ogóle o to, żeby dzieci nie były przedmiotem eksperymentów, które są w interesie bardzo niewielkiej mniejszości, ale nie są przede wszystkim w interesie dzieci i nie są w interesie przyszłości naszego narodu. A dzieci to przyszłość – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Europa musi wrócić do korzeni – mówił dziś w Bydgoszczy Premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu odniósł się także do wyborczych obietnic Koalicji Europejskiej.

– My już teraz, w tym roku, na służbę zdrowia przeznaczamy 100 mld zł. Rekordowe 100 mld zł, nie pisane patykiem po wodzie, gdzieś tam obiecywane zamki na piasku, zresztą bez wiedzy, na czym polegają procedury UE, bo jak ktoś mówi, że UE w jakimkolwiek kraju członkowskim dopłaciła np. do świadczeń medycznych, to niech mi pokaże taki przykład – akcentował Mateusz Morawiecki.

Premier zapewniał także, że przyszły budżet UE będzie najlepszym budżetem dla Polski z ostatnich 15 lat.

TV Trwam News/RIRM

drukuj