fot. PAP/Rafał Guz

Kielce: Rozpoczął się 27. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

W Kielcach rozpoczął się 27. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Krajem wiodącym tegorocznych targów są Stany Zjednoczone.

W inauguracji wydarzenia wziął udział m.in. prezydent Andrzej Duda, ambasador USA w Polsce Georgtte Mosbacher i szef MON Mariusz Błaszczak. Zabierając głos Andrzej Duda zwrócił uwagę na znaczenie inwestycji w przemysł obronny.

Chcemy mieć armię najlepszą na świecie, ale chcemy, aby nasz żołnierz służył bezpiecznie. Życie żołnierza i jego zdrowie jest najcenniejsze. Po to właśnie jest przemysł obronny i po to MON wspólnie z wojskiem realizują zakupy dla polskiej armii – podkreślił Andrzej Duda.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak mówił w Kielcach o zadaniach jakie stoją przed Polską armią. Polityk wskazał m.in. na potrzebę zwiększenia liczebności wojska. Szef MON podkreślił, że to zadanie jest sukcesywnie realizowane.

Moim zadaniem – jako szefa MON – jest doprowadzenie do tego, aby wojsko polskie było liczniejsze. Tak się dzieje. Powstaje nowa 18. Dywizja Zmechanizowana, a więc proces zwiększania liczebnego sił zbrojnych zachodzi na naszych oczach. Wdrożyłem kampanię „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, która przynosi bardzo dobre rezultaty – wskazał Mariusz Błaszczak.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach potrwa do piątku. Udział w targach potwierdziło ponad 600 firm, ponad połowa z nich to wystawcy zagraniczni z blisko 31 państw.

Na stanowiskach polskich i światowych liderów branży obronnej będzie można zobaczyć m.in. śmigłowce, sprzęt pancerny, rakietowy i lotniczy.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl