By はのい - Own work, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5586415

Japonia: katastrofa wojskowych helikopterów – zginęła co najmniej jedna osoba

Dwa helikoptery japońskiej marynarki wojennej rozbiły się na Pacyfiku na południe od Tokio. Amerykańska agencja prasowa AP podała, że co najmniej jedna osoba zginęła, a siedem uważa się za zaginione.

Katastrofa wydarzyła się podczas nocnego lotu szkoleniowego. Zdaniem japońskiego ministerstwa obrony nastąpiła prawdopodobnie w rezultacie zderzenia obu maszyn. Dotychczas potwierdzono śmierć jednego członka załogi, którego ciało wyłowiono z wody. Ratownicy wciąż poszukują siedmiu innych.

Minister obrony Japonii, Minoru Kihara, wyjaśnił, iż na pokładzie dwóch śmigłowców H-60K Morskich Sił Samoobrony znajdowało się po czterech członków załogi. Utracono z nimi kontakt w sobotę późno w nocy.

Przyczyna katastrofy nie została jeszcze ustalona. Według Minoru Kihary oba śmigłowce mogły zderzyć się ze sobą, zanim runęły do wody. Ratownicy odnaleźli rejestrator parametrów lotu oraz metalowe fragmenty, które prawdopodobnie pochodzą z rozbitych maszyn.

Wojskowe władze Japonii wysłały w rejon katastrofy osiem okrętów wojennych i pięć samolotów, które prowadzą poszukiwania.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl