J. Sasin: oczekuję, że wizyta D. Trumpa udowodni chęć zwiększenia współpracy między Polską i USA

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości mają nadzieję, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapewni, iż jesteśmy jednym z najważniejszych sojuszników Stanów Zjednoczonych.

Amerykański przywódca przybędzie do Warszawy jutro wieczorem. W czwartek będzie rozmawiał z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą. Ponadto spotka się z liderami państw Trójmorza i wygłosi przemówienie na placu Krasińskich.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin oczekuje, że wizyta Donalda Trumpa w Polsce pokaże, iż jego administracja chce zacieśnienia współpracy w ramach Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego oraz potępi działania Rosji.

– Jestem przekonany, że po tym wystąpieniu (i tego oczekuje po wystąpieniu prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie)  będą to głosy, które nie będą już miały żadnego zaczepienia nie tylko w rzeczywistości, ale nawet w pewnych pozorach, które są bardzo ważne. Mamy pierwsze sygnały, że takie ważne deklaracje padną. Wspominałem o wywiadzie generała McMaster’a, doradcy do spraw bezpieczeństwa, który mówił o tym, że Ameryka jest dzisiaj gotowa i zdecydowana stawić opór agresywnej polityce Rosji – mówi Jacek Sasin.

Prezydent Stanów Zjednoczonych w Polsce wygłosi pierwsze publiczne przemówienie w Europie. Wystąpienie na placu Krasińskich jest organizowane na życzenie prezydenta Trumpa. Organizatorem jest ambasada Stanów Zjednoczonych.

RIRM

drukuj