fot. PAP/Jakub Kamiński

J. Kaczyński: Musimy iść razem do przodu

Mam nadzieję, że to będzie taki cykl, to będzie regularna praktyka, (…) by skonsolidować ten nasz korpus samorządowy ku temu, by to przyspieszenie odbywało się także na poziomie regionalnym, na poziomie gmin, na poziomie powiatów, żeby działała tutaj synergia, żebyśmy wszyscy razem szli do przodu, szybko do przodu, bo tego oczekuje społeczeństwo – powiedział podczas konwencji PiS prezes obozu rządzącego Jarosław Kaczyński.

Lider partii rządzącej w swoim wystąpieniu wskazywał, że obecnie dokonuje się w Polsce przyspieszenie gospodarcze, socjalne i społeczne. Zaznaczył, że takie zmiany potrzebne są też na szczeblu samorządowym.

– Sensem tego dzisiejszego – mam nadzieję, że to będzie taki cykl, to będzie regularna praktyka – spotkania jest to, by zachęcić Państwa, a jednocześnie w jakieś mierze skonsolidować ten nasz korpus samorządowy ku temu, by to przyspieszenie odbywało się także na poziomie regionalnym, na poziomie gmin, na poziomie powiatów, żeby działała tutaj synergia, żebyśmy wszyscy razem szli do przodu, szybko do przodu, bo tego oczekuje społeczeństwo – wskazał prezes PiS.  

Jarosław Kaczyński zachęcał też do pracy w samorządach ponad podziałami.

Premier Mateusz Morawiecki zwracał z kolei uwagę, że dobry klimat do rozwoju gospodarczego tworzy się poprzez bliską współpracę pomiędzy różnymi szczeblami administracji publicznej, ale też odpowiednią strategię.

– Która prowadzi do tego, żeby te różnice – przynajmniej do pewnego stopnia – jak najszybciej można wyrównywać, tworzyć szanse rozwojowe w miejscach, województwach, powiatach, w których ich nie było do tej pory albo były w nieporównanie mniejszym stopniu. To jest strategia, która jest dla nas jednym z absolutnie podstawowych do osiągnięcia celów społeczno-gospodarczych – podkreślił Mateusz Morawiecki.

W trakcie konferencji głos zabrali także m.in. minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister zdrowia Łukasz Szumowski, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk czy szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

RIRM

drukuj